środa, 1 marca 2017

ZAPROSZENIE NA PRAKTYKI DO OSSOLINEUM -POWTARZAMY!



Przekazuję ponowne zaproszenie i wiadomość od Dariusza Sośnickiego, redaktora naczelnego Wydawnictwa Ossolineum:


Każdy z naszych praktykantów pracuje pod kierownictwem jednego z redaktorów, może dużo się nauczyć, zarówno jeśli chodzi o pracę w wydawnictwie, rynek księgarski, jak i promocję książek (organizacja spotkań, obsługa mediów społecznościowych, pomoc przy targach książki i in.) - nie robi kawy, chyba że dla siebie:) Ponadto, dobrych praktykantów nigdy nie spuszczamy z oka i chętnie - w miarę możliwości - podejmujemy z nimi dalszą współpracę.
Opuszcza nas właśnie stażystka, więc - gdyby byli chętni - mamy wolne miejsce!



Zaproszenie na praktyki studenckie w Wydawnictwie Ossolineum

Kim jesteśmy
Zakład Narodowy im. Ossolińskich zaprasza studentów kierunku Kultura i praktyka tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo na praktyki do Wydawnictwa Ossolineum.
Wydawnictwa nie trzeba chyba przedstawiać studentom kierunków filologicznych – jego historia wiąże się z życiorysami wielu pokoleń polskich humanistów. Zostało utworzone niemal dwa wieki temu i jest najstarszą działającą nieprzerwanie oficyną wydawniczą w Polsce. Do pierwszych dzieł wydanych przez Ossolineum należą tak cenne zabytki polskiego piśmiennictwa, jak uzupełnione, sześciotomowe wydanie słownika języka polskiego Lindego (1850–1876) oraz pierwsze pełne wydanie Biblii Królowej Zofii (1871) – najstarszego tłumaczenia Starego Testamentu na język polski.
Od 1933 roku Ossolineum jest właścicielem Biblioteki Narodowej – bodaj najbardziej znanej serii wydawniczej w Polsce. Ukazało się w niej dotąd ponad 500 tomów z kanonicznymi utworami literatury polskiej i światowej, od tłumaczonych z łaciny średniowiecznych kronik po wiersze Tymoteusza Karpowicza i od eposów Homera po dramaty Samuela Becketta. Autorami wzorcowych wstępów i opracowań, z których słynie Biblioteka Narodowa, są wybitni literaturoznawcy.
Wydawnictwo Ossolineum kontynuuje tę bogatą tradycję, ale to nie znaczy, że odwraca się od współczesności. Pracujemy nad nowymi seriami wydawniczymi, w których będzie się ukazywać literatura piękna i eseistyka tworzona dzisiaj; znajdziemy także miejsce dla najciekawszych prac naukowych. Chcemy, aby dwuwiekowa historia Ossolineum była punktem wyjścia do dyskusji o współczesnym świecie. I w tym właśnie możecie nam pomóc.

Co oferujemy
W naszej oficynie pracują specjaliści branży wydawniczej, którzy chętnie podzielą się z Wami swoim doświadczeniem. Będziecie mogli zobaczyć, jak powstaje książka, a dzięki współpracy z innymi działami ZNiO zrozumiecie, na czym polega wyjątkowość Ossolineum. Na koniec praktyk wystawimy Wam referencje potwierdzające zdobyte umiejętności i doświadczenie.

Kogo szukamy
Zapraszamy osoby zainteresowane literaturą, edytorstwem i rynkiem wydawniczym, które lubią i potrafią pisać o książkach.
           
Czego oczekujemy
Do obowiązków naszych praktykantów będzie należało tworzenie krótkich tekstów o naszych publikacjach i autorach, wyszukiwanie informacji w internecie, kontakt ze współpracownikami wydawnictwa, obsługa i monitorowanie mediów społecznościowych oraz drobne prace biurowe.

Jak się z nami skontaktować
Wiemy, że nie macie dużego doświadczenia, ale mimo to przyślijcie nam swoje CV. Mile widziany jest także list intencyjny. Wybranych kandydatów zaprosimy na krótką rozmowę kwalifikacyjną. We wszystkich sprawach związanych z praktykami piszcie do naszej sekretarz redakcji, Renaty Łukaszewskiej: renata.lukaszewska@znio.pl. Możecie też zadzwonić: 71 3356497.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz