wtorek, 21 czerwca 2016

PRACOWNIE STACJI LITERATURA!!!

Rusza nabór do pracowni Stacji Literatura 21


Jesteś animatorem literackim, blogerem lub krytykiem, piszesz wiersze lub zajmujesz się przekładem? Weź udziału w "tajnych kompletach" w czterech mieszkaniach w Czarnej Górze na granicy polsko-czeskiej. Świetni prowadzący (Bartczak, Dąbrowski, Jarniewicz, Lipszyc, Małochleb, Merczyński, Pindel, Podgórnik, Potoroczyn, Stasińska, Wasilewska, Żychliński), niebanalne tematy i klimatyczna Stacja Literatura 21 oraz Europejskie Forum Literackie z udziałem uznanych zagranicznych agentów, wydawców, organizatorów festiwali, dyrektorów instytucji, promotorów książek i tłumaczy. Wyślij już teraz swoje zgłoszenie lub przekieruj ten komunikat do znajomych, którzy mogą być zainteresowani wydarzeniem. Ilość miejsc ograniczona! 



Pracownia kadrowa

Spotkania dla osób zajmujących się organizacją wydarzeń literackich (spotkań, festiwali i konkursów), realizacją projektów związanych z literaturą, współpracą z autorami oraz promocją książek i inicjatyw kulturalnych. W zgłoszeniu należy zaznaczyć dorobek organizacyjny lub aktualne zatrudnienie.

Piątek, 16 września / Paweł Potoroczyn: Jak rozpoznawać potrzeby
Sobota, 17 września / Michał Merczyński: Multimedia / Komunikacja / Konwergencja
Niedziela, 18 września / Beata Stasińska: Jak rozmawiać z autorami



Pracownia krytyczna

Pracownia krytyczna adresowana jest do krytyków, blogerów, studentów kierunków kreatywnego pisania i osób planujących utrzymywanie się z pisania tekstów. By znaleźć się w gronie uczestników, należy do zgłoszenia dołączyć dwa dowolne teksty (esej, szkic, recenzja, rozmowa).

Piątek, 16 września / Adam Lipszyc: Jak czytać, żeby pisać o książkach
Sobota, 17 września / Arkadiusz Żychliński: Warsztat krytyka
Niedziela, 18 września / Paulina Małochleb: Pisanie a zarabianie



Pracownia przekładowa

Zajęcia dla osób przed debiutem translatorskim bądź po nim, chcących rozszerzyć swoje umiejętności i wiedzę na temat sztuki tłumaczenia wierszy i prozy. Do zgłoszenia należy dodać własne próbki prac (od 3 do 5 wierszy lub zwarty fragment prozy od 5 do 10 tys. znaków) uzupełnione o oryginały tekstów do porównania. Ci, którzy mają na koncie wydane książki, powinni załączyć pliki PDF.

Piątek, 16 września / Jerzy Jarniewicz: Tłumaczyć czy przekładać
Sobota, 17 września / Anna Wasilewska: Różnice w językach
Niedziela, 18 września / Tomasz Pindel: Zawód tłumacz



Pracownia twórcza

Uczestnikami Pracowni twórczej będą laureaci trwającej właśnie 11. edycji projektu Połów. Poeci przed debiutem książkowym mają czas na przesłanie swojego zgłoszenia jeszcze tylko do 19 czerwca. By znaleźć się w gronie uczestników Pracowni, należy przygotować zestaw trzynastu wierszy.

Piątek, 16 września / Tadeusz Dąbrowski: Czym jest pisanie
Sobota, 17 września / Kacper Bartczak: Jak się uczyć od innych, żeby wyjść na swoje
Niedziela, 18 września / Marta Podgórnik: Co trzeba wykreślić. Kiedy wiersz jest wierszem


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


W każdej Pracowni będzie uczestniczyć dwadzieścia pięć osób. Nabory potrwają do zamknięcia końcowych list. Podstawą do zakwalifikowania się jest kolejność zgłoszenia, załączone materiały oraz kompletnie wypełniony formularz. Nazwiska pierwszych uczestników ogłoszone zostaną 27 czerwca. Formularz do wysyłki zgłoszeń znajduje się pod adresem http://biuroliterackie.pl/formularz/web/. Udział w wykładach i zajęciach warsztatowych nie wiąże się z żadną opłatą. By uzyskać dodatkowe informacje, należy pisać na adres mail@biuroliterackie.pl.

Organizatorzy gwarantują przejazdy na trasach ze Stronia Śląskiego do Siennej. Do dyspozycji uczestników jest kilkadziesiąt miejsc noclegowych w bardzo atrakcyjnych cenach: http://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/wp-content/uploads/2016/06/Stacja_Literatura_21_-_noclegi.pdf. Ponadto uczestnicy wszystkich pracowni będą mogli skorzystać z wykładów oraz dyskusji z udziałem zagranicznych agentów, wydawców, organizatorów festiwali, dyrektorów instytucji, promotorów książek i tłumaczy podczas Europejskiego Forum Literackiego. Zapraszamy do zapoznania się z całym programem festiwalu: http://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/wydarzenia/stacja-literatura/. 

NIE DAJ SIĘ UBIEC INNYM I JESZCZE DZISIAJ WYŚLIJ SWOJE ZGŁOSZENIE!



WIĘCEJ WIADOMOŚCI


Formularz zgłoszeniowy
http://biuroliterackie.pl/formularz/web

Dołącz do wydarzenia na Facebooku
https://www.facebook.com/events/1612207422425765/

Zobacz program całego festiwalu
http://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/wydarzenia/stacja-literatura/

Miejsce realizacji Pracowni i baza noclegowa
http://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/wp-content/uploads/2016/06/Stacja_Literatura_21_-_noclegi.pdf

Pobierz grafiki towarzyszące
http://www.biuroliterackie.pl/biblioteka/wp-content/uploads/2016/06/Stacja_Literatura_21_-_pracownie_grafiki.rar

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz