środa, 1 października 2014

zaproszenie na studia



Coraz więcej ludzi pisze, coraz mniej potrafi pisać dobrze. Za sprawą pismaków robiących czytelnikom wodę z mózgu, autorów powieści pełnych mielizn, i krytyków, przelewających z pustego w próżne, toniemy w mętnym oceanie wodolejstwa.
A przecież pisania, edycji i wartościowania tekstu można się nauczyć. Jeżeli masz literacką pasję, na Uniwersytecie Wrocławskim dodamy do niej wiedzę i umiejętności. Nasz kierunek łączy studia literackie z praktyką edytorską i ogólnym wykształceniem humanistycznym, a poza tym wymaga aktywnego uczestnictwa w kulturze: spotkaniach autorskich, festiwalach i konferencjach o tematyce kulturalnej.
Kulturę i praktykę tekstu: twórcze pisanie i edytorstwo studiuje się trzy lata.  Kto lubi czytać, pisać i dyskutować, nie będzie się w tym czasie nudzić. Studia obejmują m.in. historię literatury polskiej i powszechnej, literaturę i kulturę po 1989 roku, antropologię kultury, analizę tekstu, warsztaty pisarskie, retorykę praktyczną, konwersatorium z filmu i teatru, edytorstwo książki, czasopisma i tekstu w internecie, prawo autorskie, praktykę zawodową oraz inne przedmioty do wyboru.
Nasi absolwenci mogą kontynuować naukę w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego na studiach II stopnia o profilu ogólnym – na specjalności edytorskiej, krytycznoliterackiej lub antropologii literatury, teatru i filmu, a także na studiach II stopnia innych kierunków humanistycznych.
Studia przygotowują do pracy w instytucjach kulturalnych i społecznych (redakcjach czasopism, wydawnictwach i mediach, agencjach informacyjnych i reklamowych, urzędach) – wszędzie tam, gdzie potrzebne są osoby o wykształceniu humanistycznym połączonym z umiejętnością tworzenia i redakcyjnego opracowania tekstów wszelkiego rodzaju: artystycznych, krytycznoliterackich, prasowych, użytkowych oraz tekstów wystąpień publicznych. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz